• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Єдиний податок для платників четвертої групи: об’єкт і база оподаткування

29.01.2019 1282 0 1

Подаємо звітність з єдиного податку
Земельний податок та єдиний податок для платників четвертої групи: база оподаткування – 2019
За які землі єдинники четвертої групи повинні платити земельний податок?

Із цієї статті ви дізнаєтеся: за яких умов сільгосптоваровиробник може бути платником єдиного податку (далі – ЄП) четвертої групи, що є об’єктом та базою оподаткування, ставки податку та стро-ки сплати до бюджету.

Порядок справляння ЄП, у тому числі для платників четвертої групи, визначено ст. 291–300 Податкового кодексу (далі – ПК). Це спрощена система оподаткування, призначена спеціально для сільськогосподарських товаровиробників. Так, відповідно до пп. 4 п. 291.4 ПК платниками ЄП четвертої групи можуть бути сільгосптоваровиробники, як юридичні, так і фізичні особи (фізособи набули право бути платниками ЄП четвертої групи з 15.08.18 р. згідно із Законом від 10.07.18 р. № 2497-VII).

Сільськогосподарський товаровиробник – це юрособа незалежно від організаційно-правової форми або фізособа-підприємець, яка займається виробництвом сільгосппродукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках і водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, зокрема власно виробленої сировини на давальницьких умовах, і здійснює операції з її постачання (пп. 14.1.235 ПК).

Сільськогосподарська продукція (сільськогосподарські товари) – продукція/товари, що підпадають під визначення груп 1–24 УКТЗЕД, якщо при цьому такі товари (продукція) вирощуються, відгодовуються, виловлюються, збираються, виготовляються, виробляються, переробляються безпосередньо виробником цих товарів (продукції), а також продукти обробки та переробки цих товарів (продукції), якщо вони були придбані або вироблені на власних або орендованих потужностях (площах) для продажу, переробки або внутрішньогосподарського споживання (пп. 14.1.234 ПК).

Серед юросіб єдинниками четвертої групи можуть бути сільгосптоваровиробники незалежно від організаційно-правової форми, у яких питома вага доходу, отриманого від реалізації сільгосппродукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній податковий (звітний) рік, становить не менше 75 % загальної суми доходу за цей же період (далі – частка сільгоспвиробництва) (пп. 14.1.194, пп. 4 п. 291.4 ПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали