Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Оподаткування тваринництва в запитаннях та відповідях

Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, основною діяльністю яких є тваринництво.

Які особливості застосування спецрежиму з ПДВ тваринниками?

Перш за все нагадаємо, що починаючи з 01.01.16 р. сума ПДВ, нарахована сільгосппідприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг (зменшена на податковий кредит), частково має сплачуватись до бюджету, а частково – залишатися в розпорядженні такого сільгосппідприємства.

При цьому згідно з п. 209.2 Податкового кодексу (далі – ПК) при постачанні продукції тваринництва 20 % нарахованого ПДВ сплачується до держбюджету, а 80 % – залишається сільгосппідприємству. Однак у п. 209.19 ПК зазначено, що під продукцією тваринництва, що оподатковується вищевказаним чином, розуміються лише товарні позиції 0102 і 0401 згідно з УКТЗЕД, тобто велика рогата худоба (ВРХ) жива, молоко й вершки незгущені. Операції з реалізації такої продукції, а також із придбання виробничих факторів (товарів, робіт, послуг, основних засобів, далі – ОЗ) для її виробництва відображаються в таблиці 2 додатка 10 до спецрежимної декларації з ПДВ.

При реалізації будь-якої іншої продукції тваринництва (крім зазначеної вище) – у тому числі й м’яса та інших продуктів переробки ВРХ, а також продукції свинарства, птахівництва тощо, розподіл ПДВ здійснюється у пропорції 50 х 50, тобто 50 % ПДВ сплачується до держбюджету, а 50 % – залишається в розпорядженні сільгосппідприємства. Операції з реалізації такої продукції, а також із придбання виробничих факторів для її виробництва відображаються в таблиці 3 додатка 10 до спецрежимної декларації з ПДВ.

Якщо сільгосппідприємство здійснює кілька видів тваринництва, наприклад вирощування ВРХ та вирощування свиней, то йому слід розподіляти реалізацію продукції за двома таблицями додатка 10 (2 та 3) і відповідно між цими таблицями здійснювати розподіл вхідного ПДВ.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали