Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оподаткування та відображення у звітності орендної плати за землю, власник якої помер

Сергій Наумов

11.08.2016 371 0 2

Для кого ця стаття: для сільськогосподарських підприємств, які виплачують доходи за оренду земельних ділянок.

Із цієї консультації ви дізнаєтеся: як правильно обкладати ПДФО та військовим збором (далі – податки) та відображати у звітності доходи, нараховані та виплачені за земельні ділянки, власник яких помер.

Законодавче підґрунтя

Відносини, пов’язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом, Цивільним кодексом (далі – ЦК), Законом від 06.10.98 р. № 161-XIV «Про оренду землі» (далі – Закон № 161), іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

Відповідно до ст. 759 ЦК та ст. 13 Закону № 161 договір оренди землі – це договір, за яким орендодавець зобов’язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння й користування на певний строк, а орендар зобов’язаний використовувати її відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (ст. 21 Закону № 161).

Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи не є підставою для зміни умов або розірвання договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі (ст. 32 Зако- ну № 161).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали