Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, які прийняли рішення подати декларацію з ПДВ (далі – декларація) із заявленою сумою бюджетного відшкодування (далі – БВ).
Із цієї статті ви дізнаєтеся: хто має право на БВ, яких умов слід дотримуватися сільгосппідприємству, щоб отримати БВ.
Порядок отримання БВ установлено ст. 200 Податкового кодексу (далі – ПК), а порядок відображення суми БВ у декларації – Порядком заповнення та подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженим наказом Мінфіну від 28.01.16 р. № 21 (далі – Порядок № 21).
Згідно з п. 200.4 ПК заявити БВ мають право всі платники ПДВ, які відображають у рядку 19 декларації від’ємне значення.
Зверніть увагу: якщо в платника ПДВ є податковий борг, що виник у попередніх звітних періодах, у тому числі розстрочений або прострочений (тобто заповнено ряд. 20.1 декларації), то від’ємне значення з рядка 19 декларації в першу чергу зменшує такий податковий борг. При цьому зменшити борг платник податків може тільки на суму, яка не перевищує ліміт реєстрації (∑Накл), розрахований згідно з п. 2001.3 ПК, на момент подання декларації. У декларації цей показник відображається в службовому полі рядка 19.1 (його суму можна отримати, направивши запит до системи електронного адміністрування).
При відсутності податкового боргу платник податків має право розпорядитися від’ємним значенням на свій розсуд: заявити до відшкодування з бюджету та/або перенести до складу податкового кредиту наступного звітного періоду (ряд. 21 декларації).