Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як передати правонаступнику від’ємний залишок ПДВ і реєстраційний ліміт

28.08.2018 2187 0 0

Для кого ця стаття: для підприємств – платників ПДВ, які збираються проходити процедуру реорганізації (злиття, приєднання, перетворення, поділу, виділення).

Із цієї статті ви дізнаєтеся: про передачу платником, що реорганізується, правонаступнику залишку непогашеного від’ємного значення ПДВ та реєстраційного ліміту.

Відповідно до п. 198.7 Податкового кодексу (далі – ПК) сума від’ємного значення, що підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду платника, що реорганізується, підлягає перенесенню до податкового кредиту правонаступника. Тобто сума з рядка 21 останньої податкової декларації з ПДВ (її форму затверджено наказом Мінфіну від 28.01.16 р. № 21, далі – Наказ № 21, декларація) платника, що реорганізується, може бути перенесена до рядка 16.3 декларації правонаступника.

Процедура перенесення залежить від виду реорганізації. Так, якщо реорганізація проводиться шляхом:

  • приєднання, злиття чи перетворення, то сума від’ємного значення переноситься до податкового кредиту правонаступника у наступному періоді після підписання передавального акта;
  • поділу чи виділення, така сума переноситься до податкового кредиту правонаступника у наступному періоді після підписання розподільчого балансу (пропорційно до отриманої частки майна згідно із цим балансом).

Зверніть увагу! Перенесення від’ємного залишку ПДВ здійснюється, якщо його сума підтверджена документальною перевіркою контролюючого органу.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали

Центр сповіщень

⚠ Ви не авторизовані!

Особистий кабінет, обране, моя база та інші сервіси доступні лише авторизованим користувачам. Будь ласка, увійдіть до свого облікового запису або зареєструйтеся.

За сьогодні