Як оподатковувати орендну плату за земельну ділянку (пай), яка виплачується нерезиденту
17.10.2016 442 0 3
Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, які орендують у фізичних осіб земельні ділянки сільгосппризначення, причому серед орендодавців є як фізичні особи – резиденти, так і нерезиденти.
Про що дізнаєтесь: як правильно оподатковувати доходи у вигляді орендної плати в разі, якщо орендодавцем є фізособа-нерезидент, як заповнити податковий розрахунок за формою № 1ДФ та укласти (переукласти) договір оренди з нерезидентом.
У чому питання?
Для підприємства, яке має на меті використання земельних ділянок (паїв) для виробництва сільгосппродукції, одним із шляхів отримання в користування земельних ділянок (паїв) є укладання з фізичними особами договорів оренди. Але можуть виникнути обставини, коли договір оренди укладається з фізособою-резидентом, але потім вона стає нерезидентом, або земля переходить у спадщину нерезиденту та продовжує використовуватись. Як у такому разі правильно оподатковувати виплати та подавати звітність, ітиметься далі.
Що каже Податковий кодекс
Відповідно до пп. 170.10.1 Податкового кодексу (далі – ПК) доходи із джерелом їх походження з України, що нараховуються (виплачуються) на користь нерезидентів-фізосіб, підлягають оподаткуванню за правилами та ставками, установленими для фізосіб-резидентів. Тобто загальна норма ПК полягає в тому, що доходи нерезидентів-фізосіб від надання майна в оренду підлягають оподаткуванню за визначеною в п. 167.1 ПК ставкою – 18 %.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року