Як вести нумерацію податкових накладних у 2015 році сільгосппідприємству – суб’єкту спецрежиму з ПДВ (тобто чи потрібно, як минулого року, окремо нумерувати їх за операціями, що підпадають під дію спецрежиму з ПДВ, та окремо – за іншими операціями?
Дійсно, минулого року сільгосппідприємства – суб’єкти спецрежиму з ПДВ повинні були вести два Реєстри виданих та отриманих податкових накладних: за операціями, що підпадають під дію спецрежиму з ПДВ, та окремо – за іншими операціями. Копії таких реєстрів слід було подавати контролюючим органам разом із деклараціями з ПДВ (спецрежимною та загальною). Саме цим було обумовлено необхідність ведення окремої нумерації податкових накладних за згаданими операціями.
З 01.01.15 р. із Податкового кодексу вилучено положення, які передбачали обов’язковість ведення таких реєстрів. Тобто разом зі звітністю з ПДВ їх тепер подавати не потрібно, а отже, і їх ведення відтепер не є обов’язковим.
Порядок нумерації податкових накладних тепер установлено в п. 5 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.14 р. № 957. Порядковий номер податкової накладної повинен містити лише цифрові значення та складатися із трьох частин:
У першій частині порядкового номера податкової накладної зазначається цифровий номер, який відповідає послідовному номеру складеної платником податкової накладної протягом певного періоду. Облік (нумерація) складених податкових накладних ведеться в довільних формі та порядку. Не допускається складання за однією датою податкових накладних з однаковим порядковим номером.
Сільськогосподарські підприємства, які застосовують спеціальний режим обкладення ПДВ, повинні складати окремі податкові накладні за видами діяльності, що передбачають спеціальний режим оподаткування. У другій частині порядкового номера таких податкових накладних слід зазначати код діяльності «2».
Отже, сільгосппідприємства-«спецрежимники» можуть нумерувати податкові накладні на свій розсуд, а саме: