Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як нумерувати податкові накладні спецрежимнику?

Як вести нумерацію податкових накладних у 2015 році сільгосппідприємству – суб’єкту спецрежиму з ПДВ (тобто чи потрібно, як минулого року, окремо нумерувати їх за операціями, що підпадають під дію спецрежиму з ПДВ, та окремо – за іншими операціями?

Дійсно, минулого року сільгосппідприємства – суб’єкти спецрежиму з ПДВ повинні були вести два Реєстри виданих та отриманих податкових накладних: за операціями, що підпадають під дію спецрежиму з ПДВ, та окремо – за іншими операціями. Копії таких реєстрів слід було подавати контролюючим органам разом із деклараціями з ПДВ (спецрежимною та загальною). Саме цим було обумовлено необхідність ведення окремої нумерації податкових накладних за згаданими операціями.

З 01.01.15 р. із Податкового кодексу вилучено положення, які передбачали обов’язковість ведення таких реєстрів. Тобто разом зі звітністю з ПДВ їх тепер подавати не потрібно, а отже, і їх ведення відтепер не є обов’язковим.

Порядок нумерації податкових накладних тепер установлено в п. 5 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.14 р. № 957. Порядковий номер податкової накладної повинен містити лише цифрові значення та складатися із трьох частин:

  • у першій частині (до знаків дробу) проставляється порядковий номер;
  • другій частині (між знаками дробу) – код виду діяльності, що передбачає спеціальний режим оподаткування;
  • третій частині (після знаків дробу) – цифровий номер філії чи структурного підрозділу.

У першій частині порядкового номера податкової накладної зазначається цифровий номер, який відповідає послідовному номеру складеної платником податкової накладної протягом певного періоду. Облік (нумерація) складених податкових накладних ведеться в довільних формі та порядку. Не допускається складання за однією датою податкових накладних з однаковим порядковим номером.

Сільськогосподарські підприємства, які застосовують спеціальний режим обкладення ПДВ, повинні складати окремі податкові накладні за видами діяльності, що передбачають спеціальний режим оподаткування. У другій частині порядкового номера таких податкових накладних слід зазначати код діяльності «2».

Отже, сільгосппідприємства-«спецрежимники» можуть нумерувати податкові накладні на свій розсуд, а саме:

  • або вести загальну нумерацію всіх податкових накладних і при цьому до номерів накладних, що стосуються спецрежимної діяльності, добавляти «/2» (наприклад, 1; 2; 3/2; 4/2; 5, 6; 7/2 і т. д.),
  • або, як і минулого року, окремо нумерувати податкові накладні за спецрежимною діяльністю (1/2; 2/2; 3/2; 4/2 і т. д.), а окремо – податкові накладні за іншою діяльністю (1; 2; 3; 4 і т. д.).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали