Як відбуватиметься перехід зі спецрежиму з ПДВ на звичайну систему
28.12.2016 2828 0 2
Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, які у 2016 році були суб’єктами спецрежиму оподаткування.
Із цієї статті ви дізнаєтеся: як звітувати за останній звітний період суб’єктам спецрежиму, як використовувати кошти зі спецрахунка після 01.01.17 р., а також як оподатковувати перехідні операції.
З 01.01.17 р. втратила чинність ст. 209 Податкового кодексу (далі – ПК), якою було встановлено спеціальний режим обкладення ПДВ у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства. Так передбачено пп. 4 п. 2 розд. XIX «Прикінцеві положення» ПК.
Можна сказати, що завершилася ціла епоха особливого порядку сплати ПДВ сільгосптоваровиробниками, який діяв з 1999 року. Протягом цього періоду спецрежим неодноразово змінювався, але суть була одна: частину ПДВ, яка підлягала сплаті до бюджету, сільгосппідприємства залишали у своєму розпорядженні й використовували на власні виробничі потреби. Отже, з 01.01.17 р. сільгосппідприємства мають бути виключені з реєстру суб’єктів спецрежиму й переведені на загальну систему оподаткування. Тож у цій консультації розглянемо питання, які неодмінно виникнуть у колишніх суб’єктів спецрежиму у зв’язку із закінченням його дії.
Зверніть увагу: скасування спецрежиму з ПДВ не означає автоматичного скасування єдиного податку (далі – ЄП) четвертої групи. Тобто сільгосппідприємства стають платниками ПДВ на загальних підставах, але можуть залишитися платниками ЄП четвертої групи.
Остання податкова звітність спецрежимників
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року