Зміна площі сільгоспугідь протягом року: як уточнити єдиний податок
Акценти цієї статті:
- порядок та строки подання декларації з єдиного податку (далі – декларація, ЄП) платниками четвертої групи у разі зміни протягом року об’єкта оподаткування – площі сільгоспугідь або земель водного фонду;
- приклади складання уточнюючої декларації (далі – УД) при зменшенні та збільшенні площі сільгоспугідь.
Єдинники четвертої групи подають декларацію раз на рік – до 20 лютого. Тобто ЄП нараховується авансом. Але протягом року часто змінюється площа сільгоспугідь або земель водного фонду, якими володіє або користується такий платник (далі для спрощення під сільгоспугіддями будемо розуміти і землі водного фонду). Площа може як збільшитися (наприклад, при укладенні нового договору оренди), так і зменшитися (наприклад, при закінченні строку дії старого договору оренди).
У такому разі сума ЄП, нарахована на початку року, має бути уточнена. Згідно з пп. 295.9.5 Податкового кодексу (далі – ПК) у разі зміни площі сільгоспугідь, які знаходяться у користуванні чи власності платника ЄП, єдинник повинен уточнити суму податкових зобов’язань з ЄП за період із дати набуття (втрати) права власності/користування до останнього дня податкового (звітного) року.
Для цього йому необхідно протягом 20 календарних днів, що настають за звітним періодом, у якому змінилася площа сільгоспугідь, подати контролюючим органам за місцезнаходженням земельної ділянки:
- декларацію з уточненою інформацією;
- відомості про наявність земельних ділянок та їх нормативну грошову оцінку (далі – НГО).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року