Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Фінансування компанії

15.10.2019 330 0 0

У матеріалі «Чому вигідно використовувати позикове фінансування» було розглянуто питання вартості капіталу компанії. Даний матеріал рухається вглиб питання фінансування компанії та розбирається з борговими зобов'язаннями.

Золоте правило фінансування говорить, що потрібно фінансувати короткострокові активи «короткими» грошима, а довгострокові – «довгими». У більш широкому сенсі треба вести мову про структуру капіталу компанії. Розберемося в деталях із кожним типом пасивів та їх правильним використанням.

Традиційно «золотим правилом фінансування» уважається координація тривалості активів і пасивів компанії, що забезпечує їй фінансову рівновагу. Інакше кажучи, правило пропонує фінансувати активи з коротким строком життя короткостроковими позиками, а довгострокові активи – відповідно, довгостроковими або власним капіталом.

Виходячи ж із практичних міркувань, хочеться зауважити, що є ще одне важливе правило фінансування з точки зору позичальника, яке, можливо, важливіше й складається з більш цінного металу. Суть правила полягає в тому, що, займаючись залученням фінансування для компанії, необхідно досить ретельно «походити по ринку». В той час як у багатьох компаніях будь-які великі закупівлі піддаються скрупульозному аналізу й тендерним процедурам, залучення банківських кредитів найчастіше відбувається у «звичних» банках, із якими відносини вже налагоджено.

Водночас потрібно зазначити, що банківський бізнес – дуже висококонкурентний. І завдання банку – видача кредитів, оскільки кредитний портфель формує прибуток банку в значно вищій мірі, ніж комісії за відкриття рахунків і проведення операцій (які в сучасних умовах мають тенденцію прямувати до нуля або незначних сум).

Незважаючи на високу конкуренцію в банківському секторі, де банки полюють за якісними позичальниками, у кожного банку є свої поточні потреби та пріоритети в плані структури кредитного портфеля, які залежать від того, яких позичальників банку вже вдалося залучити, і від різних внутрішньобанківських параметрів, пов'язаних з управлінням ризиками та вимогами регуляторів.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали