Доплата ЄСВ, якщо зарплата менша за мінімальну: реалії 2017 року
12.01.2017 4581 1 3
Для кого ця стаття: для роботодавців, які виплачують працівникам зарплату в розмірі або нижче мінімально встановленого законодавством рівня.
Чим корисна стаття: ви дізнаєтеся, коли ЄСВ необхідно нараховувати на мінімальну заробітну плату (далі – МЗП), а коли – виходячи з фактично нарахованої суми зарплати.
Законодавчі гарантії
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону від 08.07.10 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) платниками ЄСВ є роботодавці, зокрема підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Базою нарахування ЄСВ для таких платників є, зокрема, сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати,
у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону від 24.03.95 р.
№ 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі – Закон № 108) (абзац перший п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону
№ 2464).
Відповідно до ч. 5 ст. 8 Закону № 2464 ЄСВ для роботодавців установлюється в розмірі 22 %
(крім пільгових категорій) до визначеної ст. 7 цього Закону бази нарахування ЄСВ.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року