Договір ЦПХ: оформлення та відображення у звітності
04.10.2017 1626 0 2
Для кого ця стаття: для підприємств, для яких фізичні особи виконують роботи (надають послуги) на умовах договорів цивільно-правового характеру (далі – договір ЦПХ).
Зі статті ви дізнаєтесь: про особливості укладання договору ЦПХ та відображення винагороди у звітності.
Фізособа може виконувати роботи на підприємстві на підставі як трудового договору, так і договору ЦПХ (див. листи Мінсоцполітики від 16.05.11 р. № 151/06/186-11 та від 20.04.12 р. № 64/06/187-12).
Основною їх відмінністю є те, що трудові договори регламентуються КЗпП, а договори ЦПХ – Цивільним кодексом (далі – ЦК).
Важливо розмежувати трудовий договір та договір ЦПХ, адже за наявності ознак трудових відносиндоговір ЦПХ може бути визнаний трудовим.
Цивільно-правовий договір – це угода між підприємством та особою на виконання певної роботи (договір підряду, договір доручення тощо), предметом якого є надання певного результату праці, але за цього виду договору не виникають трудові відносини, на які поширюється трудове законодавство.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року