Ціну на продукцію змінено: як скласти розрахунок коригування
19.09.2017 584 0 1
Із цієї статті ви дізнаєтеся: як оформити розрахунок коригування (далі – РК) до податкової накладної (далі – ПН) у разі зміни ціни на продукцію після отримання передоплати або здійснення постачання.
У разі зміни ціни на товари/продукцію/послуги (далі для спрощення будемо говорити тільки про продукцію) податкові зобов’язання (далі – ПЗ) постачальника та податковий кредит покупця підлягають коригуванню. Адже згідно з п. 192.1 Податкового кодексу (далі – ПК) якщо після постачання продукції змінюється сума компенсації її вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у разі повернення продукції особі, яка її надала, або повернення постачальником суми попередньої оплати продукції, суми ПЗ та податкового кредиту підлягають відповідному коригуванню на підставі РК до ПН, складеному в порядку, установленому для ПН, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН).
Зверніть увагу: незважаючи на те що у наведеній нормі йдеться тільки про виписування РК після зміни ціни вже поставлених товарів, складати РК необхідно і при зміні ціни після отримання передоплати. Адже в такому випадку виконується головна умова оформлення РК: зміна суми компенсації за продукцію. На це звертають увагу і податківці у своїх роз’ясненнях (наприклад, у листі ДФС від 24.11.15 р. № 24988/6/99-99-19-03-02-15, далі – Лист № 24988).
Окрім того, як зазначено у п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.15 р. № 1307 (далі – Порядок № 1307), РК також складається у разі коригування сум ПЗ, не пов’язаних зі зміною суми компенсації вартості продукції, наприклад, якщо одночасно змінюється ціна та кількість продукції (припустимо, ціна збільшується, а кількість зменшується, в результаті суми ПЗ постачальника та податкового кредиту покупця не змінюються).
Зверніть увагу: у цій статті ми розповімо про оформлення та реєстрацію РК до ПН, складених із 1 січня 2017 року або до цієї дати за операціями, які не підпадали під спецрежим оподаткування згідно зі ст. 209 ПК. Адже, нагадаємо, зараз немає можливості зареєструвати РК до спецрежимних ПН, складених до 01.01.17 р. Про цю проблему і про те, як у таких умовах колишнім спецрежимникам оподатковувати операції, які вимагають коригування сум ПДВ у спецрежимних ПН, ми писали в консультації «Розрахунки коригування до спецрежимних ПН: вивчаємо проблему».
Порядок складання і реєстрації РК в ЄРПН такий самий, як і для ПН, крім випадків, установлених Порядком № 1307 спеціально для РК (п. 21 цього Порядку). Отже, як і ПН, РК реєструються за формою, що діє на дату реєстрації. РК складає платник ПДВ, який раніше виписав ПН, тобто постачальник (п. 21 Порядку № 1307).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року