Бухоблік ПДВ у різних ситуаціях
13.06.2017 625 0 3
Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств – платників ПДВ.
Із цієї статті ви дізнаєтеся: як у бухгалтерському обліку відображати суми податкових зобов’язань (далі – ПЗ) та податкового кредиту з ПДВ у різних ситуаціях, а також отримання та використання бюджетних дотацій.
Порядок відображення сум ПДВ у бухобліку викладено у спеціальному нормативному акті – Інструкції, затвердженій наказом Мінфіну від 01.07.97 р. № 141 (далі – Інструкція № 141). До цього документа неодноразово вносилися зміни, пов’язані зі зміною порядку адміністрування ПДВ, у тому числі із запровадженням системи електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА). У цій статті ми розповімо про відображення сум ПДВ у різних ситуаціях з урахуванням усіх змін.
Особливо важливо робити це правильно платникам податку на прибуток, у тому числі у ситуаціях, коли суми ПДВ включаються до складу витрат. Адже фінансовий результат, визначений за правилами бухобліку, є об’єктом обкладення податком на прибуток. До речі, на це звертають увагу і податківці в листі МГУ ДФС – Центрального офісу з обслуговування великих платників податків від 01.12.15 р. № 26240/10/28-10-06-11.
Отже, згідно з Інструкцією № 141 платники ПДВ ведуть бухоблік ПДВ на таких субрахунках:
- 641 «Розрахунки за податками»;
- 643 «Податкові зобов’язання»;
- 644 «Податковий кредит»;
- 315 «Спеціальні рахунки в національній валюті».
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року