Вирощування сільгосппродукції на умовах спільної діяльності: бухгалтерський аспект
Вирощування сільгосппродукції при нестачі ресурсів: вибираємо вид діяльності
Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, які провадять спільну діяльність (далі – СД) без створення юридичної особи.
Із цієї статті ви дізнаєтесь: про особливості ведення бухгалтерського обліку сторін – учасників договору про СД, укладеного для провадження сільськогосподарської діяльності, зокрема вирощування сільгоспкультур.
При веденні бухгалтерського обліку СД насамперед слід керуватися:
- П(С)БО 12 «Фінансові інвестиції», зокрема п. 19, 20, що визначає методологічні засади формування в бухобліку інформації про операції із СД та її розкриття у фінансовій звітності;
- Методичними рекомендаціями з бухгалтерського обліку спільної діяльності без створення юридичної особи, затвердженими наказом Мінфіну від 30.12.11 р. № 1873 (далі – Методрекомендації № 1873), які описують порядок відображення операцій із СД у бухобліку та розкриття відповідної інформації у фінзвітності учасників СД.
Відповідно до П(С)БО 12 бухоблік СД без створення юрособи здійснюється одним із учасників, який набуває статусу оператора СД. Він обліковує всі госпоперації за договором СД окремо від результатів власної госпдіяльності.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року