Поворотна фіндопомога від засновника як спосіб поповнення грошових коштів
22.01.2018 2836 0 5
Із цієї статті ви дізнаєтеся:
- про законодавчі вимоги до поворотної фіндопомоги та як юридично грамотно її оформити;
- про особливості документування, оподаткування та бухобліку операцій з отримання фіндопомоги від засновника-фізособи та її повернення.
За цією темою див. також: «Кредит чи лізинг: що обрати?», «Вексель як інструмент відстрочення платежу», «Факторинг як спосіб рефінансування дебіторської заборгованості».
Коли підприємство потребує термінового залучення додаткових коштів? Тоді, коли в нього немає інших надходжень, а кошти потрібні, щоб забезпечити загальне фінансування господарської діяльності (у т. ч. для виплати зарплати працівникам, сплати податків тощо) та коли тимчасова відсутність коштів може спричинити застосування санкцій за невиконання грошових зобов’язань.
Перше, що спадає на думку в такому разі, це залучити кредитні кошти (під забезпечення майном, овердрафт, відновлювана кредитна лінія). Однак недоліком тут є суттєвий обсяг документів, довідок, небезоплатність коштів, тобто сплата процентів банку за їх користування.
Іншим, менш витратним, способом отримання коштів підприємством є, зокрема, збільшення статутного капіталу учасником (засновником) через поповнення його готівкою або коштами на поточний рахунок. Така операція не підлягає оподаткуванню. Однак для цього потрібно вносити зміни до статутних документів і проходити процедуру державної реєстрації цих змін. Це додаткові витрати часу і грошей.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року