Вексель як інструмент відстрочення платежу
12.10.2017 880 0 1
Із цієї статті ви дізнаєтесь:
- про можливості відстрочення платежу за придбані товари (роботи, послуги) із застосуванням векселів;
- законодавчі правила, яких слід дотримуватись, здійснюючи розрахунки векселями;
- як передбачити можливість відстрочення платежу в договорі купівлі-продажу;
- про особливості оподаткування та бухобліку зазначених операцій.
Правило «вранці гроші – увечері стільці» міцно узвичаїлося в середовищі наших суб’єктів господарювання. Проте вітчизняний агробізнес стикається із численними труднощами, які заважають його подальшому розвитку та змінюють правила роботи з контрагентами. Зокрема, ідеться про брак обігових коштів, кредитних ресурсів, відсутність привабливих інвестиційних інструментів. Особливо гостро це відчувають дрібні та середні сільгоспвиробники із сезонним характером виробництва та ті, що перебувають на стадії розвитку. У таких умовах може застосовуватись вексельна форма розрахунків. Вона є свого роду комерційним кредитуванням у вигляді відстрочення платежу, оформленого векселем. Іншими словами, використовуючи вексель у розрахунках за поставлені товари, надані послуги, покупці фактично отримують у постачальників кредит у товарній формі.
Наша консультація допоможе тим, хто вперше замислився про використання векселя в розрахунках із контрагентами (як покупцям, так і постачальникам).
Вексель – це цінний папір, який посвідчує безумовне грошове зобов’язання векселедавця або його наказ третій особі сплатити після настання строку певну суму грошей власнику векселя (векселедержателю).
Основними нормативно-правовими актами, які регулюють вексельні розрахунки та містять певні застереження щодо вексельного обігу, є:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року