Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Облік витрат та калькулювання собівартості продукції на підприємствах аквакультури

Рибницькі господарства є основним джерелом надходження товарної харчової рибної продукції, а також товарної продукції – ембріонів, личинок, підрощеної молоді, цьоголіток, однорічок, ремонтного матеріалу, плідників. Як вести облік витрат на таких підприємствах, розповімо у цій консультації.

За способом виробництва рибницькі господарства поділяються на два види: повносистемні та неповносистемні.

До повносистемних відносять господарства аквакультури, в яких риба проходить усі стадії розвитку – від ікри до товарної продукції – в маточних, нерестових, малькових, вирощувальних, зимувальних, нагульних ставках.

Неповносистемними є господарства аквакультури, що спеціалізуються на вирощуванні рибопосадкового матеріалу (риборозплідники) або товарної риби із такого матеріалу, одержаного з інших господарств (наприклад, нагульних).

В аквакультурі не передбачено облік довгострокових біологічних активів (далі – БА) через особливості даного виду економічної діяльності. Об’єктами обліку в аквакультурі є:

  • додаткові БА: матеріал для розведення риби, зокрема личинки, мальки, цьоголітки, однорічки, ремонтний молодняк, плідники;
  • сільськогосподарська продукція: товарна риба.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали