Облік витрат та калькулювання собівартості продукції на підприємствах аквакультури
Рибницькі господарства є основним джерелом надходження товарної харчової рибної продукції, а також товарної продукції – ембріонів, личинок, підрощеної молоді, цьоголіток, однорічок, ремонтного матеріалу, плідників. Як вести облік витрат на таких підприємствах, розповімо у цій консультації.
За способом виробництва рибницькі господарства поділяються на два види: повносистемні та неповносистемні.
До повносистемних відносять господарства аквакультури, в яких риба проходить усі стадії розвитку – від ікри до товарної продукції – в маточних, нерестових, малькових, вирощувальних, зимувальних, нагульних ставках.
Неповносистемними є господарства аквакультури, що спеціалізуються на вирощуванні рибопосадкового матеріалу (риборозплідники) або товарної риби із такого матеріалу, одержаного з інших господарств (наприклад, нагульних).
В аквакультурі не передбачено облік довгострокових біологічних активів (далі – БА) через особливості даного виду економічної діяльності. Об’єктами обліку в аквакультурі є:
- додаткові БА: матеріал для розведення риби, зокрема личинки, мальки, цьоголітки, однорічки, ремонтний молодняк, плідники;
- сільськогосподарська продукція: товарна риба.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року