• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Облік біологічних активів рослинництва

18.07.2018 909 0 4

Бухгалтерські проводки на всі випадки у житті

У цій статті ми розповімо, як відображаються в бухобліку поточні біологічні активи (далі – БА) рослинництва.

Основним документом, який установлює порядок ведення бухобліку в галузі сільського господарства, зокрема в рослинництві, є П(С)БО 30. Також при обліку витрат та продукції рослинництва треба користуватися Методрекомендаціями № 132 та № 1315.

Біологічним активом (далі – БА) в рослинництві вважають рослини, які в процесі біологічних перетворень здатні давати сільгосппродукцію та/або додаткові БА, а також в інший спосіб приносити економічні вигоди (п. 4 П(С)БО 30). Тобто, простіше кажучи, це посіви сільгоспкультур.

Залежно від тривалості виробничого процесу та періоду отримання сільгосппродукції БА поділяють на поточні та довгострокові.

Поточні БА – це активи, що здатні давати сільгосппродукцію або в інший спосіб приносити економічні вигоди протягом періоду, що не перевищує 12 місяців (зернові, кормові, технічні культури тощо). Відповідно, довгострокові БА – це рослини, що здатні давати сільгосппродукцію або в інший спосіб приносити економічні вигоди протягом періоду, що перевищує 12 місяців (тобто це багаторічні насадження).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали