Спільна діяльність сільгосппідприємств: юридичний аспект
Вирощування сільгосппродукції при нестачі ресурсів: вибираємо вид діяльності
Із цієї статті ви дізнаєтеся: що таке спільна діяльність (далі – СД), чи відносяться до СД договори про спільний обробіток землі, спільне вирощування сільгосппродукції та інші, якими є особливості СД, хто з учасників СД повинен вести справи та сплачувати платежі до бюджету.
За договором про СД сторони (учасники) зобов’язуються діяти спільно без створення юридичної особи для досягнення спільної мети, що не суперечить законодавству (ст. 1130 Цивільного кодексу, далі – ЦК). Зразок такого договору див. в кінці статті.
Договору про СД присвячена гл. 77 ЦК. Отже, при СД створення іншої юрособи не відбувається, сторони співпрацюють у власних межах, долучаючи або не долучаючи для цього власне майно.
Цікавий нюанс! Оскільки для СД окрема юрособа не створюється, звертатися до держреєстратора юросіб не потрібно. Але за наявності певних обставин договір про СД підлягає реєстрації у податковому органі з присвоєнням реєстраційного номера платника податків (ЗІР, категорія 101.02). Про випадки та порядок реєстрації договору див. в публікації «Реєстрація договору про СД у податковому органі».
СД може здійснюватися у два способи:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року