• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Простій автомобіля із зерном на елеваторі: як оплатити роботу водія

11.07.2018 609 0 0

Акцент статті:

  • чи можна продовжити відрядження водія, якщо автомобіль простоює на елеваторі;
  • якими документами оформляється простій;
  • як оплатити роботу водія у випадку простою.

При перепростої автомобіля із зерном на елеваторі (у зв’язку з очікуванням вивантаження) робочий час водія у відрядженні визначається й оплачується згідно з нормами законодавства та локальними нормативними документами підприємства.

Розглянемо вихідну робочу ситуацію, при якій водій вантажного автомобіля був відряджений на один день для перевезення зерна на елеватор. Здача вантажу у зв’язку з очікуванням вивантаження затяглася на другий день. Локального документа, що регулює порядок направлення працівників у відрядження, на підприємстві немає. Чи правомірне продовження відрядження та як оплатити роботу водія в такому випадку?

Пункт 10 розд. II Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.98 р. № 59 (далі – Інструкція № 59), містить положення, що стосуються продовження строку відрядження, а саме:

  • із дозволу керівника може братися до уваги вимушена затримка у відрядженні з не залежних від працівника причин при наявності підтвердних документів в оригіналі;
  • рішення про продовження строку відрядження керівник підприємства приймає (і оформляє наказом або розпорядженням) після прибуття відрядженого працівника до місця постійної роботи на підставі його доповідної записки;
  • за час затримки в місці перебування у відрядженні без поважних причин працівнику не виплачується заробітна плата, не відшкодовуються добові витрати, витрати на наймання житлового приміщення та інші витрати.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали