Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Надання послуг із використанням власного пального: чи виникає акциз

26.02.2020 3473 0 5

Із цієї статті ви дізнаєтеся: чи треба реєструватися платником акцизного податку сільгосппідприємству, яке використовує власне пальне для надання послуг іншим підприємствам або фізособам за договорами підряду, а також як уникнути ризику реєстрації платником акцизного податку в разі передання пального підряднику.

Запитання про використання пального в разі надання послуг на сторону, а також передання пального підряднику ми отримуємо від сільгосппідприємств ще з 2017 року, коли відповідно до змін, унесених до Податкового кодексу (далі – ПК), під реалізацію пального потрапила й операція з передання пального без переходу на нього права власності.

Із того часу в ПК декілька разів вносилися зміни у порядок обкладення акцизним податком операцій із використанням пального.

Останні зміни, унесені до ПК наприкінці минулого року, частково розв’язали цю проблему, але запитання все одно залишаються. Тож у цій статті ми докладно розглянемо, чи є у сільгосппідприємств, які використовують власне пальне для надання послуг іншим особам, а також передають пальне підряднику, «шанс» потрапити до складу платників акцизного податку.

Передусім нагадаємо, у разі здійснення яких операцій суб’єкт господарювання (далі – СГ) повинен реєструватися платником акцизного податку.

Відповідно до пп. 212.1.15 ПК платником акцизного податку є, зокрема, особа, яка реалізує пальне.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали