• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Переробка зерна на давальницьких умовах: оподаткування

Для кого ця стаття: для суб’єктів господарювання, які передають зерно на переробку на давальницьких умовах, і тих, хто його переробляє.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як оподатковувати операції з переробки давальницького зерна.

При отриманні зерна на переробку на давальницьких умовах право власності до переробника не переходить. Тому ніяких податкових наслідків не буде. Тобто замовник не виписує податкову накладну (далі – ПН) на вартість зерна, а переробник не має права на податковий кредит.

А от надання млином послуг з переробки є поставкою послуг, а отже операцією, що обкладається ПДВ. Базою оподаткування буде договірна вартість таких послуг, але не менше їх звичайної вартості (п. 188.1 Податкового кодексу, далі – ПК).При цьому переробник на дату першої події (підписання акта наданих послуг чи отримання від власника зерна коштів в оплату послуг) має виписати ПН (пп. 14.1.185, п. 185.1 ПК).

Така ПН складається в загальному порядку. Причому, оскільки це ПН на поставку послуг, у графі 3.3 розділу Б слід указати код послуги відповідно до Державного класифікатору продукції та послуг ДК 016:2010, затвердженого наказом Держспоживстандарту від 11.10.10 р. № 457 (далі – ДК 016:2010). Який же код має навести переробник на послуги з перобки давальницької сировини?

Аби відповісти на це запитання, звернемося до Методологічних основ та пояснень до позицій Класифікації видів економічної діяльності, затверджених наказом Держкомстату від 23.12.11 р. № 396. Так, у п. 81 цього документа сказано, що підрядники (тобто одиниці, які провадять діяльність за винагороду або на контрактній основі) класифікуються як одиниці, що виробляють ту саму продукцію.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали