Для кого ця стаття: для суб’єктів господарювання, які передають зерно на переробку на давальницьких умовах, і тих, хто його переробляє.
Із цієї статті ви дізнаєтеся: як оподатковувати операції з переробки давальницького зерна.
При отриманні зерна на переробку на давальницьких умовах право власності до переробника не переходить. Тому ніяких податкових наслідків не буде. Тобто замовник не виписує податкову накладну (далі – ПН) на вартість зерна, а переробник не має права на податковий кредит.
А от надання млином послуг з переробки є поставкою послуг, а отже операцією, що обкладається ПДВ. Базою оподаткування буде договірна вартість таких послуг, але не менше їх звичайної вартості (п. 188.1 Податкового кодексу, далі – ПК).При цьому переробник на дату першої події (підписання акта наданих послуг чи отримання від власника зерна коштів в оплату послуг) має виписати ПН (пп. 14.1.185, п. 185.1 ПК).
Така ПН складається в загальному порядку. Причому, оскільки це ПН на поставку послуг, у графі 3.3 розділу Б слід указати код послуги відповідно до Державного класифікатору продукції та послуг ДК 016:2010, затвердженого наказом Держспоживстандарту від 11.10.10 р. № 457 (далі – ДК 016:2010). Який же код має навести переробник на послуги з перобки давальницької сировини?
Аби відповісти на це запитання, звернемося до Методологічних основ та пояснень до позицій Класифікації видів економічної діяльності, затверджених наказом Держкомстату від 23.12.11 р. № 396. Так, у п. 81 цього документа сказано, що підрядники (тобто одиниці, які провадять діяльність за винагороду або на контрактній основі) класифікуються як одиниці, що виробляють ту саму продукцію.