Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Оприбуткування продукції овочівництва: якими документами оформлюється?

30.05.2018 1323 0 0

Облік витрат в овочівництві

Для кого ця стаття: для тих сільгосппідприємств, які вирощують картоплю та овочі у відкритому ґрунті.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: про особливості документального оформлення отриманого урожаю овочів, у тому числі в місцях зберігання.

Насамперед зазначимо, що досі галузевим міністерством не розроблено спеціалізованих форм первинних документів з оприбуткування продукції овочівництва. З цією метою використовують форми первинки, затверджені ще в радянський період, що є цілком легітимним. Зокрема, у п. 3.2 Методичних рекомендацій щодо застосування форм документів первинного обліку на сільськогосподарських підприємствах (додаток до листа Мінагрополітики від 19.01.04 р. № 37-27-12/455) зазначено, що спеціалізовані форми первинного обліку для сільськогосподарських підприємств на цей час перебувають на стадії розробки. Тому рекомендується застосовувати спеціалізовані форми первинних документів, затверджені наказами Мінсільгоспу та продовольства СРСР (Держагропрому СРСР) в період 1972–1990 рр.

Утім, сільгосппідприємства можуть також скористатися своїм правом та самостійно розробити форми первинних і зведених облікових документів із зазначенням обов’язкових реквізитів, передбачених ч. 2 ст. 9 Закону від 16.07.99 р. № 996-ХIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі – Закон № 996) та п. 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.95 р. № 88 (далі – Положення № 88). Такими реквізитами є:

  • назва документа (форми);
  • дата складання;
  • назва підприємства, від імені якого складено документ;
  • зміст та обсяг господарської операції, одиниця виміру господарської операції;
  • посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення;
  • особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали