Чи потрібно власнику земельної ділянки, яку купує орендар, реєструвати намір щодо її продажу
У чому питання? Сільгосппідприємство орендує земельну ділянку сільгосппризначення, яку орендодавець пропонує йому придбати. Орендар є суб’єктом переважного права купівлі земельної ділянки сільгосппризначення (далі – суб’єкт переважного права). У зв’язку із цим виникає запитання: чи можуть орендар і орендодавець зразу звернутися до нотаріуса й укласти договір купівлі-продажу земельної ділянки чи спочатку орендодавець має подати нотаріусу заяву про намір продати ділянку і тільки через два місяці можна буде укласти договір?
Коротка відповідь. Орендар і орендодавець мають право укласти договір купівлі-продажу земельної ділянки без проходження процедури реалізації переважного права. Але є дві умови. Перша – відсутність суб’єкта переважного права першої черги. Друга – орендар зразу готовий придбати земельну ділянку. Якщо йому потрібно подумати, тоді власник ділянки повинен подати нотаріусу заяву про намір продати ділянку і тільки в разі відмови орендаря від купівлі він зможе продати її третій особі. Тепер про це детальніше.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року