Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як обліковувати літній табір для випасу сільгосптварин

Із цієї статті ви дізнаєтесь:

  • як задокументувати операції з будівництва літніх таборів, загонів, навісів та інших споруд для утримання тварин;
  • як оцінити та відображати в бухобліку такі об’єкти.

Щоб відповісти на це запитання, звернемось до нормативно-правових актів. Зокрема, у п. 3.18 Методичних рекомендацій з планування, обліку та калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) сільгосппідприємств, затверджених наказом Мінагрополітики від 18.05.01 р. № 132 (далі – Методрекомендації № 132), зазначено, що витрати на будівництво та утримання літніх таборів, загонів, навісів та інших споруд для утримання тварин некапітального характеру обліковуються у складі витрат майбутніх періодів, а на собівартість відносяться рівними частками протягом терміну використання зазначених споруд.

Під некапітальним характером у цьому випадку мається на увазі спорудження із легко збірних конструкцій, для яких не передбачаються заглиблені фундаменти (зокрема, дерев’яна або проволочна огорожа). Таким чином, положення Методрекомендацій № 132 незаперечні, якщо будівництво має некапітальний характер.

Проте літні табори для тварин можуть облаштовувати дорогами, водопроводом, системою електропостачання та іншими інженерними комунікаціями, приміщеннями для зберігання кормів тощо, використання яких заплановано протягом кількох років. У такому разі літні табори підпадають під визначення основних засобів (далі – ОЗ) та дію П(С)БО 7.

Нагадаємо, що ОЗ – це матеріальні активи, які підприємство утримує з метою використання їх у процесі виробництва/діяльності або постачання товарів, надання послуг, здавання в оренду іншим особам або для здійснення адміністративних і соціально-культурних функцій, очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких більше одного року (або операційного циклу, якщо він довший за рік)(п. 4 П(С)БО 7). Слід зауважити, що строк корисного використання споруд визначає спеціально створена комісія, яка оглядає об’єкт та складає відповідний акт про введення в експлуатацію.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали