• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як визначити звичайну ціну на сільгосппродукцію при розрахунках за оренду землі

06.09.2018 995 0 1

Звичайні ціни: випадки застосування та порядок визначення

Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, що виплачують фізичним особам – власникам землі орендну плату в негрошовій формі – сільгосппродукцією.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як розрахувати звичайну ціну на сільгосппродукцію для цілей визначення об’єкта обкладення ПДФО та ПДВ.

Коли йдеться про виплату орендної плати у негрошовій формі, у деяких випадках для визначення бази оподаткування слід орієнтуватися на звичайні ціни. А саме:

  • при нарахуванні (наданні) доходів у негрошовій формі базою обкладення ПДФО є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами (п. 164.5 Податкового кодексу, далі – ПК);
  • постачанні самостійно виготовлених товарів/послуг (у т. ч. в рахунок орендної плати) база обкладення ПДВ не може бути нижче звичайних цін (п. 188.1 ПК).

Що це означає? Якщо за умовами договору вартість продукції, що відпускається орендодавцям в рахунок орендної плати, розрахована за цінами нижче від звичайних (наприклад, за собівартістю), то для розрахунку суми ПДФО і ПДВ слід брати звичайну ціну продукції, тобто, по суті, продукцію слід дооцінити. Відповідно, якщо продукція надається орендодавцям за звичайною ціною, то база оподаткування буде дорівнювати вартості продукції за даними бухобліку і дооцінювати продукцію не потрібно.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали