Фінансова стійкість підприємства
Ліквідність підприємства: як визначити та поліпшити
Оптимізація структури капіталу
Із цієї статті ви дізнаєтеся: про процедуру оцінки фінансового стану підприємства з метою виявлення та попередження негативних ситуацій і причин їх виникнення.
Фінансова стійкість підприємства – це такий стан його фінансових ресурсів, їх розподілу та використання, який забезпечує розвиток підприємства (зростання прибутку і активів) за умови збереження платоспроможності і кредитоспроможності в умовах допустимого рівня ризику. Вона характеризує рівень залучення позикового капіталу та здатність підприємства обслуговувати цей борг, а відповідно, і ступінь захищеності інвесторів та кредиторів.
Нині значна кількість сільгоcппідприємств потребує заходів із їх фінансового оздоровлення з метою забезпечення достатнього рівня платоспроможності, зміцнення фінансової стійкості та поліпшення виробничої діяльності. Однак вживати їх треба не тоді, коли підприємство перебуває на межі банкрутства, а за перших ознак погіршення становища.
Для цього стане у пригоді аналіз фінансової стійкості підприємства. Він дозволяє відповісти на запитання, наскільки правильно підприємство керує фінансовими ресурсами. Користувачами такого аналізу можуть бути засновники підприємства, менеджмент, ділові партнери та банки.
На сьогодні є низка методик аналізу фінансової стійкості, найбільш поширеною серед яких є оцінка за допомогою абсолютних та відносних (коефіцієнтів) величин. Розглянемо їх детально.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року