Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Документальне оформлення продукції садівництва

13.08.2015 3480 0 3

Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, виробників плодово-ягідної продукції, які не застосовують автоматизовану форму обліку.

Оприбуткування продукції

Облік надходження продукції садівництва ведеться:

  • неспеціалізованими господарствами – у Щоденнику надходження сільськогосподарської продукції (сельхозучет, форма № 81, див. фрагмент 1 у кінці консультації);
  • спеціалізованими господарствами – у Щоденнику надходження продукції садівництва (для спеціалізованих господарств) (сельхозучет, форма № 84, див. фрагмент 2 у кінці консультації).

Обидві форми (далі – щоденник) затверджено наказом Мінсільгоспу СРСР від 24.11.72 р. № 269-2 (далі – Наказ № 269). Цей нормативний документ є чинним відповідно до постанови Верховної Ради від 12.09.91 р. № 1545-ХII.

Щоденник оформляється щодня на дату збору врожаю із зазначенням місця його збирання-приймання, зібраної площі та ваги зібраної продукції. У ньому обліковується надходження продукції садівництва як від плодоносних, так і від незрілих насаджень.

Веде щоденник бригадир за закріпленими за ним садами (площами садів). У міру надходження продукції від складальників бригадир зважує її та записує дані до щоденника. У кінці дня або зміни він підбиває в щоденнику підсумки надходження продукції за день (зміну) і вносить дані про виробіток кожного робочого до книги бригадира або інших первинних документів з обліку праці та виконаних робіт, наприклад до Облікового листа праці та виконаних робіт (сільгоспоблік, форми № 66 та № 66а, затверджені Наказом № 269). Потім щоденник разом із зібраним урожаєм передається на склад або до іншого місця зберігання чи переробки.

Для оформлення відправлення плодово-ягідної продукції з пунктів збору на склад можна використовувати:

Накладну (внутрішньогосподарського призначення) (сільгоспоблік, форма № ВЗСГ-8, затверджена наказом Мінагрополітики від 21.12.07 р. № 929, див. фрагмент 3 у кінці консультації);

Накладну-вимогу на відпуск (внутрішнє переміщення) матеріалів (типова форма № М-11, затверджена наказом Мінстату від 21.06.96 р. № 193). Накладна виписується у двох примірниках: один – для пункту зберігання, сортування або переробки, другий – для бухгалтерії.

Завважимо, що сільгосппідприємства можуть також скористатися своїм правом і самостійно розробити форми первинних і зведених облікових документів (у т. ч. в електронній формі) із зазначенням обов’язкових реквізитів, передбачених ч. 2 ст. 9 Закону від 16.07.99 р. № 996-ХIV «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні».

Такими реквізитами є: назва документа (форми), дата і місце його складання, назва підприємства, від імені якого складено документ, зміст, обсяг та одиниця виміру господарської операції, посади осіб, відповідальних за виконання операції та правильність її оформлення, особистий підпис та інші дані, що дозволяють ідентифікувати особу, яка брала участь в операції.

1 из 3
Frag1.Pdf
Відкрити
Frag2.Pdf
Відкрити
Frag3.Pdf
Відкрити

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права для с/г галузі

4680 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали