Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Договір підряду на виконання робіт у сільському господарстві: вимоги до оформлення

02.06.2020 5557 0 5

Із цієї статті ви дізнаєтеся: про особливості оформлення договору підряду на виконання робіт (надання послуг) у сільгоспвиробництві (із зразком), обов’язкові та рекомендовані умови договору, спрощений порядок укладення договору.

У сільському господарстві надання та отримання послуг від інших суб’єктів господарювання – доволі часта практика. Адже не завжди можна самостійно виконати весь цикл сільськогосподарських робіт або є потреба залучити для виконання робіт (надання послуг) вузьких спеціалістів. Наприклад, якщо у фермерського господарства немає комбайна, він може укласти договір з іншою юридичною або фізичною особою, яка його має, для збирання врожаю. У таких випадках укладається договір підряду. Для свого захисту та впевненості у взаємовідносинах слід грамотно скласти договір. Тому нагадаємо, про що слід пам’ятати під час укладення договору підряду.

Питанням підряду присвячено ст. 837–864 Цивільного кодексу (далі – ЦК).

Так, за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), яку остання зобов’язується прийняти та оплатити (ст. 837 ЦК).

Договір підряду може укладатися стосовно виготовлення, перероблення, оброблення, ремонту речі або виконання іншої роботи із передачею її результату замовникові. Тож особливістю цього договору можна назвати те, що кожного разу після виконання роботи замовником є певний результат, виражений у матеріальному вигляді (наприклад, зібраний урожай, посіяні сільгоспкультури, внесені добрива тощо).

Договір підряду укладається у простій письмовій формі та не потребує нотаріального посвідчення. Крім того, його не треба ніде реєструвати. Форму договору не встановлено, тож кожен розробляє її самостійно, так би мовити, під себе. Як тільки сторони дійдуть взаємної згоди стосовно всіх істотних умов (ст. 638 ЦК) та підпишуть його на папері, він розпочинає діяти. Підрядник виконує роботу, за яку отримає плату, а замовник, наприклад, матиме зорану земельну ділянку чи зібраний врожай сільгоспкультур.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали