Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Блокування податкових накладних повертається

Із початку 2018 року законодавці призупинили процедуру блокування податкових накладних та розрахунків коригування до них в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ПН/РК, ЄРПН). Але цей захід був тимчасовий – Кабмін протягом двох місяців повинен був розробити новий порядок зупинення реєстрації ПН/РК.

І от постановою від 21.02.18 р. № 117 Кабмін затвердив документи, які регулюють вказані питання, а саме:

  • Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Порядок зупинення реєстрації ПН/РК);
  • Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі – Порядок роботи комісій);
  • Порядок розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі – Порядок розгляду скарг).

Сьогодні ми докладно розглянемо Порядок зупинення реєстрації ПН/РК і розповімо, що змінилося у ньому порівняно з аналогічним порядком, який діяв у 2017 році.

Як зазначено в п. 4 Постанови № 117, вона набуває чинності через 15 днів із дня опублікування. Постанова опублікована в «Урядовому кур’єрі» від 07.03.18 р. № 46, тобто дата набрання чинності – 22 березня.

Саме із цієї дати теоретично може зупинятися реєстрація ПН/РК в ЄРПН. Чому теоретично? Пояснимо. Аби ця система запрацювала на практиці, ДФС має розробити критерії оцінки ступеня ризиків, достатні для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН (далі – Критерії ризиковості). Це показники, які характеризують ризиковість операції чи платника ПДВ (на дату підписання цього номера до друку такі критерії та показники не оприлюднено).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали