Оренда ВРХ у фізосіб: правові та облікові нюанси
29.09.2017 1566 0 1
Із цієї статті ви дізнаєтеся:
- як укласти договір оренди ВРХ та якими є істотні умови такого договору;
- як правильно документувати та обліковувати операції з оренди ВРХ у фізосіб;
- якою є специфіка оподаткування зазначених операцій.
Сільгосппідприємства не завжди мають власну ВРХ. Тому такі біологічні активи тваринництва можна брати в оренду, наприклад, у громадян. Взагалі укласти договір оренди ВРХ не так важко, як думають. Розглянемо, як правильно це зробити та які істотні умови треба включити до такого договору.
Глава 58 Цивільного кодексу (далі – ЦК) регулює порядок укладення договору найму (оренди). Так, згідно із ЦК істотними умовами договору оренди є:
- предмет договору (ст. 760);
- плата за користування (орендна плата) (ст. 762);
- строк дії договору (ст. 763).
У даній ситуації предметом договору є ВРХ, тому в тексті договору необхідно так і зазначити: «Предметом цього договору є велика рогата худоба (наприклад, корови)». Але слід пам’ятати, що предмет договору повинен мати індивідуальні ознаки. Зазвичай для ідентифікації ВРХ використовують клейміння. Тому для дотримання норми закону у договорі оренди ВРХ з метою ідентифікації треба перелічити усі номери клейма худоби.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року