Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Аграрні розписки: правовий аспект

Закон № 5479 увів новий інструмент для залучення національних та іноземних інвестицій в аграрний сектор – аграрні розписки. Цей досвід був запозичений у Бразилії, яка з 2004 року активно застосовує аграрні розписки в сільському господарстві. У цій консультації ми розповімо, що являють собою аграрні розписки та для чого вони потрібні.

Що таке аграрна розписка

Аграрна розписка – це товаророзпорядчий документ, що фіксує безумовне зобов'язання боржника, яке забезпечується заставою, здійснити поставку сільськогосподарської продукції або сплатити кошти на визначених у ньому умовах (ст. 1 Закону № 5479).

Предметом такої застави може бути виключно майбутній урожай сільгосппродукції. Розмір застави повинен бути не менше розміру зобов'язань за аграрною розпискою (ст. 7 Закону № 5479).

Сторонами за аграрною розпискою є кредитор і боржник.

Кредитор – це фізична або юридична особа, яка надає грошові кошти, послуги, поставляє товари, виконує роботи та наділена правом вимагати від боржника належного виконання зобов'язань. Зазначимо, що фізична або юридична особа, яка отримала аграрну розписку в іншого кредитора, має ті самі права, що й первісний кредитор.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали