Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Визначаємо приріст живої маси ВРХ молочного напряму

20.04.2016 1529 0 2

Із цієї статті ви дізнаєтеся: про особливості визначення та документального оформлення приросту живої маси великої рогатої худоби (далі – ВРХ) молочного напряму.

Порядок обчислення приросту живої маси

Приріст ВРХ – це збільшення живої маси тварин за певний проміжок часу. Він характерний лише для тварин, що знаходяться на вирощуванні та відгодівлі. Для дорослого поголів’я ВРХ основного стада приріст не визначають.

У молочному скотарстві цей показник обчислюють, як правило, наприкінці місяця у два етапи. Розглянемо докладніше кожний з етапів.

Етап 1. Установлення живої маси тварин шляхом зважування.

Результати зважування молодняку тварин, що знаходиться у підзвіті за кожною відповідальною особою, відображають у Відомості зважування тварин (сільгоспоблік, форма № ПБАСГ-10, затверджена наказом Мінагрополітики від 21.02.08 р. № 73, далі – Наказ № 73, див. фрагмент 1 у кінці консультації). Цей документ складають зоотехнік, завідувач ферми або бригадир. У Відомості вказують: вид i групу тварин, iдентифiкацiйний номер, вагу на дату попереднього зважування, вагу на дату зважування й рiзницю, яка становитиме прирiст живої маси (довагу) або вiдвагу.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали