Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як оприбуткувати та продати металобрухт

28.04.2020 895 0 1

Ситуація: сільгосппідприємство розібрало приміщення ферми та отримало металобрухт, частину якого воно планує продати спеціалізованій організації.

У цій статті ми розглянемо, в яких випадках потрібно оприбутковувати такий металобрухт, як документально це оформити, а також як оподатковуються та відображаються в бухобліку операції з металобрухтом.

Передусім зазначимо, що запаси (у нас – металобрухт) визнаються активом, якщо існує ймовірність того, що підприємство отримає в майбутньому економічні вигоди, пов’язані з їх використанням, та їх вартість може бути достовірно визначена (п. 5 П(С)БО 9 «Запаси»).

Металобрухт, що утворився як відходи від основного або допоміжного виробництва, класифікується як зворотні відходи (п. 2.13 Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку запасів, затверджених наказом Мінфіну від 10.01.07 р. № 2, далі – Методрекомендації № 2). Але тільки в тому випадку, якщо є можливість отримати від їх використання економічні вигоди.

Таким чином, металобрухт слід зараховувати на баланс, лише якщо підприємство планує його використати у власній діяльності (наприклад, як будматеріали) або продати (наприклад, спеціалізованій організації, яка займається збиранням та переробленням металобрухту).

Якщо ж використовувати брухт не збираються (буде утилізований як відходи), оприбутковувати його не треба. Тоді металобрухт передається на утилізацію як звичайні відходи, а витрати на цю утилізацію включаються до інших операційних витрат (п. 2.13 Методрекомендацій № 2).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали