Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як списати витрати на передпосівний обробіток поля, яке не стали засівати?

12.03.2016 544 0 3

Фермерське господарство (платник єдиного податку четвертої групи та неплатник ПДВ) у 2015 році здійснило передпосівний обробіток поля під урожай наступного року. Проте через зміну виробничих планів поле так і не засіяли. Як бути із понесеними витратами на обробіток поля?

Витрати на оранку, боронування, внесення гербіцидів і добрив та на інші заходи з передпосівного обробітку ґрунту є виробничими, оскільки безпосередньо пов’язані з виконанням технологічних операцій з виробництва сільгосппродукції. Тому їх облік ведуть на субрахунку 231 «Рослинництво» (за групами культур) в розрізі відповідних статей, визначених Методичними рекомендаціями з планування, обліку і калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) сільськогосподарських підприємств, затвердженими наказом Мінагрополітики від 18.05.01 р. № 132.

Отже, господарство має два варіанти відображення витрат на обробіток поля в обліку.

Варіант 1. Якщо в поточному році або наступному звітному періоді на обробленому полі господарство посадить сільгоспкультури (ячмінь, соняшник і т. п.), то витрати на обробіток поля слід включити до складу незавершеного виробництва, тобто обліковувати на субрахунку 231. А вже після визначення фактичних посівних площ під сільгоспкультурами зазначені витрати необхідно розподілити за видами культур пропорційно до обробленої площі, яку вони займають.

У бухобліку ці операції відображаються так:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали