Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Земельна ділянка засновника: чи може нею користуватися господарство

Зінаїда Козюк

31.05.2017 1872 0 1

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як на законних підставах фермерське господарство (далі – ФГ) може користуватися земельними ділянками, що орендуються фізичними особами – засновниками (членами) такого господарства.

Виходячи з практики, а також ст. 22 Земельного кодексу (далі – ЗК), ст. 8 Закону від 19.06.03 р. № 973-IV «Про фермерське господарство» (далі – Закон № 973), земельні ділянки, призначені для ведення ФГ, спочатку надавалися у користування лише громадянам, які в подальшому планували створити ФГ.

Законом № 973 визначено, що землі ФГ можуть складатися із земельних ділянок, які (ст. 12):

  • належать на праві власності ФГ як юрособі;
  • належать громадянам – членам ФГ на праві приватної власності;
  • використовуються ФГ на умовах оренди.

Як бачимо, до складу земель ФГ не увійшли ділянки, які перебувають у користуванні на умовах оренди, а також у постійному користуванні громадян – членів ФГ. Відсутність такої фрази, невеликої, з точки зору мови, але суттєвої, з точки зору закону, викликає у ФГ багато спорів та хвилювань. Однак цю норму прийнято трактувати більш розширено, включаючи до земель ФГ і ділянки, якими користуються громадяни – члени цього ФГ.

На практиці значна кількість господарств користується земельними ділянками, право користування якими надано членам таких ФГ, без оформлення належних документів. Чи законно це? Спробуємо розібратися.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали