• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Типовий договір про сімейне ФГ

12.06.2019 489 0 0

Для кого ця стаття: для сільгоспвиробників, які бажають створити сімейне фермерське господарство (далі – сімейне ФГ, ФГ) без статусу юрособи.

Із цієї статті ви дізнаєтеся: що передбачено у Типовій формі договору (декларації) про створення сімейного ФГ, які умови там прописано, а які можна додати.

Нарешті фізособа може створити сімейне ФГ. Ще торік до Закону від 19.06.03 р. № 973-IV «Про фермерське господарство» (далі – Закон № 973) внесли зміни і конкретизували особливості створення та діяльності сімейного ФГ без набуття статусу юрособи. Утім, справу не довели до кінця, адже не було затверджено форму їх установчого документа – договору (декларації) про створення такого сімейного ФГ.

І ось наказом Мінагрополітики від 05.04.19 р. № 177 затверджено Типову форму договору (декларації) про створення сімейного ФГ (далі – Типова форма). У консультації вивчимо разом, що прописано в Типовій формі та що дозволяється вказувати фізособі в разі створення сімейного ФГ.

Громадянин може самостійно або за участю кількох громадян, які є родичами або членами сім’ї, створити ФГ або сімейне ФГ.

ФГ створюється як юрособа або як фізособа-підприємець. Для створення сімейного ФГ без статусу юрособи фізособі-підприємцю слід використовувати працю членів такого господарства, серед яких будуть виключно сам підприємець та члени його сім’ї відповідно до ст. 3 Сімейного кодексу (далі – СК) (ч. 5 ст. 1 Закону № 973), а саме:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали