Штраф за самовільне зайняття земельної ділянки: чи варто оскаржувати
Що буде за порушення користування земельною ділянкою?
Рішення інспектора держгеокадастру: оформлення та оскарження
Земля у постійному користуванні голови: як її не втратити
Для кого ця стаття: для фермерських господарств (далі – ФГ), які використовують земельну ділянку, надану фізособі-засновнику в постійне користування.
Із цієї статті ви дізнаєтеся: про наслідки використання ФГ земельної ділянки без правовстановлюючих документів, підстави для оскарження постанови про притягнення до адмінвідповідальності, а також аргументи, які варто використати у разі оскарження цієї постанови до суду.
Як відомо, Держгеокадастр уповноважений здійснювати державний нагляд (контроль) в агро-промисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності (пп. 251–2510 п. 4 Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою КМУ від 14.01.15 р. № 15). Іншими словами, посадова особа Держгеокадастру (далі – інспектор) може прийти з перевіркою до будь-якого землевласника або землекористувача.
Тим більше що цього року на перевірки Держгеокадастру не поширювалась дія мораторію (ст. 3 Закону від 03.11.16 р. № 1728-VIII «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», постанова КМУ від 18.12.17 р. № 1104).
Тож протягом року багато сільгосппідприємств на собі відчули роботу інспекторів.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року