Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Чи потрібно приватному сільгосппідприємству подавати звітність до управління агропромислового розвитку?

Чи повинні сільгосппідприємства недержавної форми власності подавати фінансову та статистичну звітність, зокрема форму № 50-сг, до управління агропромислового розвитку райдержадміністрацій?

Згідно з п. 3 ст. 28 Закону від 09.04.99 р. № 586-XIV «Про місцеві державні адміністрації» (далі – Закон № 586) для реалізації певних повноважень місцеві держадміністрації мають право отримувати відповідну статистичну інформацію та інші дані від державних органів та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, політичних партій, громадських і релігійних організацій, підприємств, установ та організацій, їх філій і відділень незалежно від форм власності.

Керівники будь-якого підприємства, установи та організації зобов'язані в 10-денний строк надавати на вимогу голови місцевої держадміністрації необхідну інформацію в рамках, визначених законом (ст. 36 Закону № 586).

Отже, підприємства недержавної форми власності повинні надавати інформацію структурним підрозділам місцевої держадміністрації, тільки якщо це передбачене законом.

Спеціальним законом, який регулює подання фінансової звітності, є Закон від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Згідно зі ст. 14 даного Закону підприємства зобов'язані подавати фінзвітність органам, до сфери управління яких вони відносяться, трудовим колективам на їх вимогу, власникам (засновникам) згідно з установчими документами, якщо інше не передбачене цим Законом. Органам виконавчої влади та іншим користувачам фінзвітність подається відповідно до законодавства.

Водночас жодним нормативним актом не передбачене подання підприємствами недержавної форми власності фінзвітності управлінням агропромислового розвитку держадміністрацій. Виняток становлять випадки, коли державі в особі відповідних органів влади належить частина акцій (часток, паїв) у статутному капіталі підприємства. У такому випадку фінзвітність подається органу державної влади як власнику (засновнику) підприємства в порядку, установленому установчим документом підприємства (можливо, що статутом передбачено подання фінзвітності управлінню райдержадміністрації).

Що стосується статистичної звітності, то її подання регулюється Законом від 17.09.92 р. № 2614-XII «Про державну статистику». Згідно зі ст. 18 цього Закону статзвітність, у тому числі й форма № 50-сг «Звіт про основні економічні показники роботи сільськогосподарських підприємств», подається органам держстатистики.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 Господарського кодексу відомості, не передбачені законом, підприємство надає органам державної влади, органам місцевого самоврядування, іншим підприємствам, установам, організаціям на договірній основі або в порядку, установленому установчими документами підприємства.

Таким чином, жодним законодавчим актом не передбачено обов'язок підприємств недержавної форми власності подавати фінансову та статистичну звітність до управління агропромислового розвитку райдержадміністрацій. Така звітність подається вказаним органам у добровільному порядку або згідно з установчими документами.

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
03.02.2025
Подання декларації єдинниками четвертої групи – юрособами
До 20 лютого сільгосппідприємства для підтвердження статусу платника єдиного податку (далі – ЄП) або переходу до четвертої групи єдинників повинні подати звітність із цього податку. Зазначимо, що за повідомленням Мінфіну та ДПС із 2025 року має діяти нова форма декларації єдинників і додатків ...
03.04.2025
Посадова інструкція для голови фермерського господарства
У цьому матеріалі розглянемо, як правильно скласти посадову інструкцію для голови фермерського господарства (далі – ФГ). Зокрема, з’ясуємо, які розділи повинна мати інструкція та в якому випадку в неї слід вносити зміни. У цьому матеріалі розглянемо, як правильно скласти посадову інстру...
06.02.2025
Плата за землю: звітуємо за 2025 рік
Плата за землю складається із земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності (далі – орендна плата). Тобто, якщо у власності суб’єкта господарювання є земельні ділянки або він орендує землі державної чи комунальної власності, йому потрібно звітувати за т...
Нове
21.04.2025
Фермерське господарство користується майном своїх членів: особливості обліку та оподаткування
У статті розглянемо особливості бухгалтерського обліку та оподаткування операцій із використання майна членів ФГ залежно від юридичного оформлення такого права. У статті «Як фермерське господарство може використовувати майно своїх членів» ми розповіли, що фермерське господарство (да...
18.04.2025
Як фермерське господарство може використовувати майно своїх членів
Фермерського господарства (ФГ) мають намір використовувати своє майно в діяльності власного господарства. Ідеться про приміщення, транспортні засоби (зокрема, різну сільгосптехніку), обладнання. У такому разі хочемо попередити: використовувати майно членів ФГ дозволено тільки на законних підставах. ...
14.04.2025
Майно голови ФГ: як безпечно використовувати в діяльності господарства
Доволі часто власники та члени фермерських господарств (далі – ФГ) не розрізняють використання майна (будівель, техніки, обладнання тощо), що належить їм особисто, і майна, що належить ФГ. Це може призвести до небажаних податкових наслідків. Зокрема, коли витрати на утримання та ремонт власног...
Кращі матеріали