Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи потрібно приватному сільгосппідприємству подавати звітність до управління агропромислового розвитку?

Чи повинні сільгосппідприємства недержавної форми власності подавати фінансову та статистичну звітність, зокрема форму № 50-сг, до управління агропромислового розвитку райдержадміністрацій?

Згідно з п. 3 ст. 28 Закону від 09.04.99 р. № 586-XIV «Про місцеві державні адміністрації» (далі – Закон № 586) для реалізації певних повноважень місцеві держадміністрації мають право отримувати відповідну статистичну інформацію та інші дані від державних органів та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, політичних партій, громадських і релігійних організацій, підприємств, установ та організацій, їх філій і відділень незалежно від форм власності.

Керівники будь-якого підприємства, установи та організації зобов'язані в 10-денний строк надавати на вимогу голови місцевої держадміністрації необхідну інформацію в рамках, визначених законом (ст. 36 Закону № 586).

Отже, підприємства недержавної форми власності повинні надавати інформацію структурним підрозділам місцевої держадміністрації, тільки якщо це передбачене законом.

Спеціальним законом, який регулює подання фінансової звітності, є Закон від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Згідно зі ст. 14 даного Закону підприємства зобов'язані подавати фінзвітність органам, до сфери управління яких вони відносяться, трудовим колективам на їх вимогу, власникам (засновникам) згідно з установчими документами, якщо інше не передбачене цим Законом. Органам виконавчої влади та іншим користувачам фінзвітність подається відповідно до законодавства.

Водночас жодним нормативним актом не передбачене подання підприємствами недержавної форми власності фінзвітності управлінням агропромислового розвитку держадміністрацій. Виняток становлять випадки, коли державі в особі відповідних органів влади належить частина акцій (часток, паїв) у статутному капіталі підприємства. У такому випадку фінзвітність подається органу державної влади як власнику (засновнику) підприємства в порядку, установленому установчим документом підприємства (можливо, що статутом передбачено подання фінзвітності управлінню райдержадміністрації).

Що стосується статистичної звітності, то її подання регулюється Законом від 17.09.92 р. № 2614-XII «Про державну статистику». Згідно зі ст. 18 цього Закону статзвітність, у тому числі й форма № 50-сг «Звіт про основні економічні показники роботи сільськогосподарських підприємств», подається органам держстатистики.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 Господарського кодексу відомості, не передбачені законом, підприємство надає органам державної влади, органам місцевого самоврядування, іншим підприємствам, установам, організаціям на договірній основі або в порядку, установленому установчими документами підприємства.

Таким чином, жодним законодавчим актом не передбачено обов'язок підприємств недержавної форми власності подавати фінансову та статистичну звітність до управління агропромислового розвитку райдержадміністрацій. Така звітність подається вказаним органам у добровільному порядку або згідно з установчими документами.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали