Як повернути землю фермерському господарству в разі виходу з його складу?
22.07.2016 1029 0 3
Фермерське господарство (далі – ФГ) має державний акт на право постійного користування земельною ділянкою. Частину землі розпайовано членами ФГ. Чи потрібно переоформлювати нерозпайовану частину земельної ділянки? Якщо члени ФГ, які при розпаюванні отримали земельні ділянки, вийшли зі складу ФГ та мають бажання повернути свої ділянки ФГ, то як це можна зробити?
Після виділення частини землі у власність членам ФГ відбудуться зміни площі землі ФГ. Отже, відомості, які містяться в державному акті на право постійного користування, вже не відповідатимуть дійсності, а відтак ФГ буде необхідно переоформити право постійного користування земельною ділянкою на довгострокову оренду земельної ділянки в меншому розмірі (на частину нерозпайованої землі).
При переоформленні права постійного користування земельними ділянками, наданими для ведення ФГ, у довгострокову оренду строк оренди визначається ФГ відповідно до закону, тобто не може перевищувати 50 років, а розмір орендної плати за земельні ділянки не повинен перевищувати розміру земельного податку (п. 6 Перехідних положень Земельного кодексу, далі – ЗК). Також слід зазначити, що переоформлення права постійного користування на право оренди проводиться без аукціону. Адже надання в оренду земельних ділянок за результатами проведення земельних торгів здійснюється за умови їх первинного оформлення (відведення) за рахунок земель запасу.
Щодо іншої ситуації, коли члени ФГ мають намір повернути отримані при розпаюванні земельні ділянки. Відповідно до ст. 31 та 32 ЗК землі ФГ можуть складатись із земельних ділянок, що:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року