Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи повинне фермерське господарство оформляти використання майна, що належить його членам?

13.06.2022 1206 0 2

Фермерське господарство (далі – ФГ) створене членами однієї сім'ї: чоловіком, дружиною і батьками чоловіка. У своїй діяльності ФГ використовує нежитлові приміщення, що належать членам господарства: для зберігання зерна – склад, що належить чоловікові, а для утримання корів – хлів, що належить дружині. Документальне використання цих нежитлових приміщень ФГ не оформлено. Але ФГ здійснює витрати, пов'язані з їх експлуатацією: придбаває будматеріали та оплачує поточні ремонти приміщень. Ці витрати документально підтверджені, тому ФГ уважає за необхідне віднести їх до складу витрат на експлуатацію приміщень. Чи треба ФГ у цьому випадку документально оформляти використання майна своїх членів?

Так, треба. Пояснимо чому.

ФГ може бути створене і провадити діяльність як у формі юрособи, так і як фізособа-підприємець (ч. 4, 5 ст. 1 Закону від 19.06.03 р. № 973-IV «Про фермерське господарство»).

Для юросіб об'єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження в Україні та за її межами, який визначається шляхом коригування фінрезультату до оподаткування, визначеного у фінзвітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, передбачені Податковим кодексом (пп. 134.1.1 Податкового кодексу, далі – ПК).

Для підприємців на загальній системі об'єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручкою у грошовій і негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такого підприємця (п. 177.2 ПК). До переліку витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходу, у тому числі віднесені витрати на ремонт та експлуатацію майна, що використовується в госпдіяльності підприємця (пп. 177.4.4 ПК).

Звідси випливає, що ФГ – юрособа і фермер-підприємець не мають права віднести на витрати здійснені ними витрати на експлуатацію і ремонт нежитлових приміщень, що використовуються ними, які належать членам ФГ. Адже використання зазначеного майна в господарській діяльності ФГ не підтверджене в законодавчо встановленому порядку, тобто немає законних підстав для використання цієї нерухомості.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали