Слово редактора Uteka-Агро від 26.11.2024
Вітаю, шановні колеги!
З 1 грудня почне діяти режим експортного забезпечення ПДВ (далі – РЕЗ) у разі вивезення за межі митної території України окремих видів товарів. Новації, пов’язані із запровадженням цього режиму, стосуються не тільки експортерів, але й тих, хто реалізує такі товари в Україні. Щоправда, на інших платників ПДВ поширюються лише особливі правила заповнення податкових накладних. Як працювати експортерам та іншим суб’єктам господарювання після запровадження РЕЗ, читайте за посиланням.
З 21.11.2024 набули чинності зміни до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН. Зміни стосуються автоматизованого моніторингу відповідності критеріям оцінювання ступеня ризиків ПН/РК. Докладніше про це – у статті.
Законом від 08.10.2024 № 3993-ІХ продовжено до 01.01.2028 строк оформлення нерозподілених земельних ділянок і невитребуваних часток (паїв). Тож до цієї дати сільгосппідприємства мають можливість брати в оренду нерозподілені земельні ділянки та невитребувані частки (паї), якщо їхні власники не зареєструють право власності на земельну ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно або не отримають документ про право власності на земельну ділянку раніше цієї дати. Найбільш поширені запитання, які виникають на практиці в орендарів нерозподілених земельних ділянок і невитребуваних часток (паїв), ми розглянули в публікації.
Орендодавець не завжди може особисто отримати орендну плату (якщо йдеться про готівку). Іноді й орендарі не мають жодної інформації про орендодавця – ні про місце проживання, ні про місце роботи/служби. Про те, як діяти орендарю, якщо орендодавець не з’являється за орендною платою, читайте в консультації.
Сільгосппідприємства придбавають основні засоби, які складаються з різних частин. Наприклад, виробничий комплекс складається з будівель, споруд, обладнання та інших об’єктів, зернозбиральний комбайн – безпосередньо з комбайна та жниварки. Часто в договорі купівлі-продажу таких «багатокомпонентних» об’єктів не «персоніфікують» вартість кожного його компонента. І тоді в бухгалтера виникають запитання: як поставити на баланс та обліковувати придбані основні засоби – як один об’єкт чи як декілька; як розподілити загальну вартість за договором між окремими об’єктами, якщо облік вестиметься пооб’єктно? Ці питання ми розглянули у статті.
Серед іншого пропонуємо відповіді на такі запитання:
- Як бухгалтеру здійснити утримання за декількома виконавчими листами?
- Розрахунок нормативу із працевлаштування осіб з інвалідністю: чи потрібно враховувати мобілізованих працівників і «декретниць»?
- Безоплатна передача авто ТЦК: чи виникають у підприємства податкові зобов’язання з ПДВ?
Наступного тижня в нових публікаціях Uteka-Агро, зокрема, розглянемо:
- зміни у порядку бронювання працівників з 1 грудня 2024 року;
- складання податкових накладних та розрахунків коригування за операціями з експорту товарів у РЕЗ;
- оформлення, облік та оподаткування поворотної фіндопомоги від фізособи.
Легкої вам роботи та корисного читання!
Вікторія СТАНКЕВИЧ,
головна редакторка Uteka-Агро,
кандидат економічних наук
Коментарі до матеріалу