Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Слово редактора Uteka-Агро від 22.04.2025

Вітаю, шановні колеги!

Весняний ритм життя – активний, динамічний, часом непередбачуваний. Саме таким він є і в професійній сфері – щотижня нові норми, роз’яснення, зміни та виклики. Наше завдання – допомогти вам не лише встигати за цими змінами, а й відчувати впевненість у своїх діях. Цього тижня ми підготували для вас добірку практичних матеріалів, які допоможуть зорієнтуватися в новаціях та знайти відповіді на найактуальніші запитання.

Ліцензії на алкоголь, тютюн, пальне: хто має оновити інформацію до 01.07.2025. Правила ліцензування операцій з алкоголем, тютюном та пальним змінилися з 01.01.2025 – у зв’язку з набуттям чинності норм Закону від 18.06.2024 № 3817-IX. Один із перехідних пунктів вимагає оновити інформацію в органах ліцензування. У консультації ми пояснюємо, хто саме має це зробити, в який спосіб та в які строки.

Застава (іпотека) земельної ділянки: оренда та інші обмеження. Передання землі в заставу – поширений спосіб забезпечення кредитних зобов’язань агровиробників. Але що далі: чи можна її здавати в оренду, змінювати цільове призначення, ділити? Відповідаємо на ці та суміжні запитання у статті.

Як фермерське господарство може використовувати майно своїх членів. Приміщення, техніка, авто – усе це може бути корисним у господарській діяльності. Але є правові нюанси: договір оренди, позички чи внесення до складеного капіталу? Розбираємо деталі в публікаціях:

Фізособа надає в оренду нерухомість: коли слід подати річну декларацію. Надання в оренду фізособам житлових приміщень (квартир, будинків чи їх частин) – досить поширене явище в Україні. Тож належить задекларувати отримані орендодавцем кошти від надання в оренду нерухомості та сплатити з цих сум ПДФО та військовий збір . Про всі нюанси читайте в публікації.

Хто, коли та як має декларувати доходи за 2024 рік. Кампанія декларування за 2024 рік уже в розпалі та триватиме для більшості громадян до 1 травня 2025 року. Але чи всі повинні подавати Декларацію про майновий стан та доходи? Куди її подавати і що буде, якщо цього не зробити? Розповідаємо про це у статті.

Допомога неприбутківцям: новий альтернативний, 8%-вий ліміт витрат. Більшість бухгалтерів, чиї підприємства допомагають неприбутковим організаціям, напевно, в курсі, що 16.03.2025 набрав чинності Закон від 25.02.2025 № 4254-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання благодійництва у період воєнного стану». Поправки до Податкового кодексу – досить важливі і торкнулися ПДФО та податку на прибуток. Можливий вплив новацій на оподаткування прибутку підприємств ми зараз і проаналізуємо (тут).

Благодійність: зміни щодо ПДФО та різниць з податку на прибуток. Під час війни благодійність набуває особливого значення. Недарма законодавці час від часу намагаються вдосконалити норми Податкового кодексу, які стосуються благодійності. Адже потреба змінити деякі з них назріла вже давно. Розглянемо, що змінилося з 16.03.2025.

Чи подавати річну декларацію в разі отримання кешбеку та державних компенсацій? Протягом 2024 року діяло кілька програм з підтримки національної економіки та населення, які продовжено і на 2025 рік. Зокрема, це державна грошова допомога «Національний кешбек», «Зимова єПідтримка» та компенсація «єВідновлення». Тож у тих громадян, хто скористався такою підтримкою, тепер виникає питання: чи потрібно декларувати отриману від держави допомогу? Адже добігає кінця граничний строк декларування доходів за попередній рік. Відповідь на це питання читайте за посиланням.

Анонс тем наступного тижня:

  • унесення змін до даних про підприємця через Дію;
  • оформлення зведеної податкової накладної;
  • документальне оформлення списання добрив і ЗЗР: первинні документи, облік та судова практика.

Бажаю легкого робочого тижня та приємного читання!

Вікторія СТАНКЕВИЧ,
головна редакторка Uteka-Агро,
кандидат економічних наук

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
27.06.2025
Тракторист-машиніст в сільському господарстві: як правильно прописати посаду?
У штатному розписі сільськогосподарського підприємства є посада «тракторист-машиніст». Відповідний запис зроблено у трудовій книжці працівника. Чи є правильною ця назва і чи матиме працівник право на пільгову пенсію? А як бути, якщо працівник, у трудовій книжці якого зроблено неточний з...
27.06.2025
Агропідприємство заправляє техніку підрядників: як уникнути акцизних ризиків
В даній консультації розглянемо, якими чином агропідприємтва можуть заправляти техніку підрядників,  щоб такі дії не визнали реалізацією пального. Досить часто для виконання тих або інших сільськогосподарських робіт агропідприємства вимушені залучати до роботи підрядників. Згідно із Цивільним к...
27.05.2025
На підприємстві змінився директор: 7 запитань із практики
У статті розглянуто питання, що виникають у підприємства у разі зміни директора. Запитання стосуються оформлення трудових відносин, реєстрації зміни директора в ЄДР, інформування податкового органу, контрагентів та оформлення електронного підпису. Акценти цієї статті: Чи потрібно реєструвати інфо...
Нове
01.07.2025
Слово редактора Uteka-Агро від 01.07.2025
Дорогі читачі! Ми щиро цінуємо вашу довіру та прагнемо, щоб кожна публікація була для вас корисною, зрозумілою й своєчасною. Цього разу ми зібрали для вас добірку актуальних матеріалів, що охоплюють як щоденні бухгалтерські завдання, так і нестандартні ситуації, які виникають у практиці агропідприєм...
24.06.2025
Слово редактора Uteka-Агро від 24.06.2025
Червень добігає кінця, і вже маємо чимало змін, листів від податківців та практичних ситуацій, які варто розібрати до початку нового звітного періоду. У цьому випуску зібрано все, що стане вам у пригоді вже зараз: розрахунки коригування, частка сільгосппродукції, розподіл ПДВ, претензії до контраген...
17.06.2025
Слово редактора Uteka-Агро від 17.06.2025
Цього тижня ми підготували для вас добірку практичних матеріалів, що допоможуть зорієнтуватися в актуальних змінах законодавства, уникнути штрафів і вести облік без помилок. У фокусі – поновлення строків позовної давності, типові помилки в звітності з ЄСВ, облік приросту тварин, а також відпов...
Кращі матеріали
Центр сповіщень