Шановні колеги!
Цього тижня ми розповідаємо про особливості обліку та оподаткування операцій за таким характерним для аграрної галузі механізмом фінансування сільгоспвиробників, як аграрні розписки. Їх застосування дозволяє оформити кредит на техніку, добрива чи інші необхідні для аграріїв ресурси. Обов’язковою заставою в такому разі є майбутній урожай. Для оформлення кредитної розписки потрібен Реєстр обтяжень рухомого майна та Реєстр аграрних розписок, які функціонують і в умовах воєнного стану («Облік та оподаткування операцій з аграрними розписками»).
Розрахунки з бюджетом з ПДВ мають безліч нюансів. ПДВ має «славу» чи не найскладнішого податку в Україні. Тож не дивно, що операції, пов’язані з обліком сум цього податку, викликають труднощі. Зважаючи на часті випадки блокування ПН, цього разу ми розглянули питання правильного відображення в бухобліку сум податкових зобов’язань та податкового кредиту з ПДВ за такими ПН («Як покупцю вести облік ПДВ за заблокованими податковими накладними»).
Наказом Мінфіну від 04.07.2022 № 189 унесено низку змін до форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску і до Порядку її складання. Ми розповіли, що саме змінилося і за який період потрібно вперше подавати оновлену форму Податкового розрахунку («Податковий розрахунок з ПДФО та ЄСВ: що змінилося і коли вперше звітувати за новою формою?»).
У матеріалах Uteka-Агро цього тижня також знайдете відповіді на питання:
Редакція Uteka-Агро вже працює над новими матеріалами, і невдовзі ви дізнаєтеся про особливості:
Корисного читання!
З повагою
Вікторія Станкевич,
головна редакторка Uteka-Агро