Шановні читачі!
Цього тижня ми зосередили свою увагу на таких темах: оплата лікарняних у разі звільнення; особливості спадкування права оренди землі; оновлені вимоги до підтвердження інвалідності для пільгової ставки ЄСВ; зміни у звітності щодо доходів нерезидентів.
Нижче – короткий анонс основних тем цього тижня.
Оплата лікарняного в разі звільнення працівника. У ситуації, коли працівник звільняється з підприємства під час перебування на лікарняному, у бухгалтера виникає запитання: чи підлягає оплаті листок непрацездатності, і якщо так, то чиїм коштом? У матеріалі розглянуто правові підстави оплати днів тимчасової непрацездатності в період до та після звільнення працівника, а також наведено роз’яснення щодо участі Пенсійного фонду у фінансуванні таких виплат.
Підтвердження інвалідності: нові правила, про які треба знати роботодавцям. З червня 2025 року набули чинності зміни до Інструкції про порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. У статті розглядаються нові правила документального оформлення, на які слід звернути увагу бухгалтеру, щоб забезпечити належне застосування пільг та уникнути податкових ризиків у разі перевірки.
Спадкування права оренди земельної ділянки комунальної або державної власності: можливість і нюанси оформлення. На відміну від спадкування приватного майна, передання права оренди на земельну ділянку державної або комунальної власності має свої особливості. Матеріал розкриває порядок спадкування такого права, а також пояснює, які документи потрібні спадкоємцю для продовження оренди, в яких випадках орган місцевого самоврядування може відмовити та як правильно оформити перехід права.
Облік і калькулювання продукції садів. У статті детально розглянуто, як організувати бухгалтерський облік продукції садів залежно від виду діяльності підприємства. Акцент – на методиці калькулювання собівартості, оформленні первинних документів та виборі форм, які відповідають вимогам законодавства і специфіці господарства. Поради стануть у пригоді як підприємствам з розвинутим садівництвом, так і тим, для кого сад є допоміжним напрямом діяльності.
Як оформити розрахунок коригування до зведеної податкової накладної. У деяких випадках платники ПДВ зобов’язані складати не звичайні податкові накладні, а зведені. Іноді виникає потреба оформити до них розрахунки коригування. Про певні особливості такого оформлення ми і розповіли в статті.
Рекламні послуги в Інтернеті від нерезидента: коли виникає обов’язок сплачувати ПДВ? Сьогодні багато підприємств користуються рекламними послугами, які надають нерезиденти, зокрема, через соціальні мережі, пошукові системи чи інші онлайн-платформи. У матеріалі розглянуто, коли така операція підлягає обкладенню ПДВ, хто є податковим агентом і як правильно оформити податкові документи, щоб уникнути донарахувань і штрафних санкцій.
Чи сплачувати податок на репатріацію з доходу нерезидента від реклами? У зв’язку з оновленням форми додатка ПН до декларації з податку на прибуток, яка подається за півріччя 2025 року, з неї було вилучено окремий рядок щодо оподаткування доходу нерезидента від реклами. Стаття пояснює, як це вплине на обов’язок зі сплати податку на репатріацію, які дії слід вчинити в разі необхідності виправлення показників минулих періодів, і які підходи можна застосувати у нових обставинах.
Анонс наступних тем Uteka-Агро:
Щиро бажаю вам професійного зростання, натхнення і впевненості у вирішенні складних ситуацій. А ми й надалі готуватимемо для вас тільки практичні, своєчасні та достовірні матеріали!
З повагою
Вікторія СТАНКЕВИЧ,
головна редакторка Uteka-Агро,
кандидат економічних наук