Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Слово редактора Uteka-Агро від 14.03.2023

14.03.2023 108 0 1

Шановні колеги!

Головною темою публікацій цього тижня є посівна: документування та облік витрат, оренда техніки, бронювання працівників.

Передання пального виконавцеві за договором підряду податківці розцінюють як реалізацію. Тож аграрії, які передають виконавцеві власне пальне за договором підряду, мають сплачувати акциз. З огляду на ці наші міркування замовник і має приймати рішення, заправляти чи ні сільгосптехніку підрядника власним пальним. Як оформити та відобразити в обліку замовника та підрядника передання насіння та пального для здійснення посівної, розглядаємо в матеріалі «Виконання польових робіт з посіву за договором підряду: як організувати бухоблік та документування».

Для сільгосппідприємств, які вирішили взяти в оренду сільгосптехніку у нерезидента, розповідаємо: як увезти таке майно на митну територію України; як відображати в бухобліку такі операції; коли операція оренди майна є об’єктом обкладення ПДВ; чи потрібно утримувати податок із доходів нерезидента («Оренда сільгосптехніки у нерезидента»).

Серед іншого, редакція Uteka-Агро підготувала відповіді на актуальні запитання щодо бронювання працівників. Зокрема:

Набули чинності зміни до НП(С)БО 14 «Оренда». Завдяки їм стандарт наближено до МСФЗ 16 «Оренда» та МСФЗ для малих та середніх підприємств. Тому рекомендуємо орендарям та орендодавцям ретельно ознайомитися з оновленим стандартом, адже від нових правил залежатиме достовірність відображення в обліку активів, зобов’язань та фінансових витрат за договорами оренди, зокрема й фінансової. Основні новації в НП(С)БО 14 ми розглянули в матеріалі «Зміни до НП(С)БО "Оренда": основні новації».

Крім того, читайте про таке:

У публікаціях Uteka-Агро наступного разу, зокрема, розглянемо:

  • щоденні та зведені ПН: коли їх можна виписувати;
  • коли можна списати податковий кредит за незареєстрованими ПН;
  • чи потрібно реєструвати припинення договору оренди землі, зокрема, щоб не платити МПЗ;
  • сільгосппідприємство перейшло на загальну систему: наслідки в оподаткуванні;
  • подання відомостей про бенефіціарів у 2023 році.

Корисного вам читання!

З повагою
Вікторія Станкевич,
головна редакторка Uteka-Агро

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Агро»

Надійні рішення з бухобліку, податках і праву

2936 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали