Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

За кермом в агрострахуванні – ризики

05.07.2018 220 0 0

Акценти цієї статті:

  • які основні ризики існують сьогодні в Україні та заважають працювати агропідприємствам;
  • поради щодо боротьби з ризиками.

За цією темою див. також: «Вексель як інструмент відстрочення платежу», «Дорога-дешева страховка: яка її дійсна вартість».

Обов’язковим елементом у ризик-менеджменті сільгоспвиробництва є агрострахування. Вітчизняний агровиробник тримає фокус на головних чинниках, якими, звісно ж, прагне керувати: за рахунок яких коштів фінансувати свій бізнес, як отримати максимальний урожай та як його продати за найвищою ціною.

Із сезону в сезон ми з’ясовуємо, що завадило добитися очікуваного результату, посилаючись на недоскональні закони, конкурентів, дистриб’юторів, вартість позики, погоду. Та чи й справді всі ці обставини неможливо було передбачити завчасно?

Увесь спектр ризиків, з якими раніше стикалося господарство, його керівник може виявити, проаналізувавши втрати за минулі роки. Безумовно, десятиліття тому масштаби й умови ведення бізнесу були іншими. А, втім, основні ризики – або, як їх ще можна назвати, «найдорожчі граблі» – навряд чи змінюються. До того ж усі вони – і колишні, й нинішні, й майбутні – між собою тісно переплетені. Такий аналіз допоможе виробникові знайти свою нішу в конкурентному середовищі, а отже, сприятиме пошуку нових, більш вигідних рішень унаслідок переформатування відносин із дистриб’юторами, постачальниками насіння і засобів захисту рослин (далі – ЗЗР), техніки, а також банками, лізинговими компаніями, трейдерами і переробниками. Тож у цій консультації йтиметься про ризики, які існують і щодня виникають у житті агропідприємства, та боротьбу з ними.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали