• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Видача спецодягу не передбачена нормами: як бути?

Спецодяг: оформлення та облік

Ситуація: на підприємстві здійснюються шкідливі та небезпечні роботи, для виконання яких необхідна наявність спецодягу та інших засобів індивідуального захисту (далі – ЗІЗ). Однак затверджених норм видачі спецодягу для виконання даного виду робіт – немає. Причому цей вид робіт не зазначено ні в галузевих нормах видачі спецодягу (для галузі, у якій працює підприємство, взагалі не встановлені норми), ні в Нормах спецодягу для працівників загальних професій, затверджених наказом Держгірпромнагляду від 16.04.09 р. № 62. Як бути підприємству в такій ситуації?

Обов'язок роботодавця забезпечити працівників спецодягом закріплено в ст. 163 КЗпП, а також у ст. 8 Закону від 14.10.92 р. № 2694-ХІІ. При цьому ст. 8 даного Закону передбачено, що за колективним договором можна додатково, понад установлені норми, видавати працівникам засоби індивідуального захисту, якщо фактичні умови праці вимагають їх застосування. Це саме прописане і в п. 7.1 Положення, затвердженого наказом Держгірпромнагляду від 24.03.08 р. № 53 (далі – Положення № 53). Про те, що працівники забезпечуються спецодягом за нормами, установленими законодавством з охорони праці та колективним договором (угодою), сказано і в п. 5 Переліку, затвердженого постановою КМУ від 27.06.03 р. № 994 (далі – Перелік № 994). У нашій ситуації законодавчих норм немає взагалі. Тому виникає запитання:

Чи має право роботодавець установити норми видачі спецодягу в колдоговорі при відсутності галузевих або міжгалузевих норм?

Іншими словами, роботодавець сумнівається. А раптом можливість установити норми видачі спецодягу колективним договором передбачена тільки для випадку, коли підприємство встановлює підвищені норми – понад мінімальні «державні» норми? Хочемо розвіяти сумніви підприємства. На нашу думку, додатковими, понад установлені норми, можна вважати й норми спецодягу, додатково введені для тих працівників, характер праці яких вимагає застосування ЗІЗ.

Однак хочемо попередити! При розробці та затвердженні своїх норм потрібно дотримуватися правил з розд. VII Положення № 53.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали